Tesisatçı 719 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisatı için kombi almak isteyenler en az yakan kombi markası hangisidir diye merak edebilir. Ancak en az yakan kombi kavramı çok doğru bir kavram değildir. Kombinin daha az yakması için yani yakıt tasarrufu yapmak için önlemler almanız gerekir. Doğalgaz kombi önerisi, az yakan kolay kullanımlı kombi olmalıdır. En iyi kombi markaları modelleri ve kaliteli marka modeller en az yakan kaliteli kombiler ile elbette paralellik gösterse de tek başına yeterli değildir. En tasarruflu kombi markası için hem kombi iyi olmalı hem de kombiyi bilinçli kullanmalıdır.

En iyi kombi markaları, en ekonomik kombi hangisi ve az yakan kombi kaliteli kombi midir?  Bu ve benzeri sorular yanıt buldukça hangi kombiyi almamız gerektiği husus netleşir.  Kombide hangi marka tercih edilmeli, en çok gaz yakan kombi ve en az yakan kombi yorumları okunduğunda bayağı bir yol almış olursunuz.

En Az Yakan Kombi Markası Yorumları

En az yakan kombi tavsiyesi olan,  en çok gaz yakan kombi, en iyi yoğuşmalı kombi, her biri ayrı cevap arayan sorular olmuştur. Bu tip sorular için doğru tesisat firması ile iletişime geçmeniz doğru cevabı bulmanızda etkilidir.

Kalorifer ile ısınmayı tercih edenlerin yakıt giderlerini de düşünmesi oldukça normaldir. En az yakan kombi markası hangisidir diye araştırmaları da kabul edilebilir. Bunun en önemli sebebi doğalgaz giderlerinin azaltılması içindir. Fakat kombi markalarının yakıt tüketimi genellikle birbirine yakındır. Ancak kombinin zorlanmasına neden olan etkenler yakıt sarfiyatını gereksiz yere arttırabilir.

En az yakan kombi markası hangisidir, en az yakan kombi markası diye bir şeyin olmadığını öncelikle belirtelim. Kombinin yakıt sarfiyatını arttırabilecek petek kirliliği gibi etkenler varsa kombi daha fazla yakıt harcayacaktır. Kalorifer tesisatını ve petekleri düzenli olarak temizleterek kombinin çalışmasını rahatlatabilirsiniz. Kombi tesisattaki suyu rahatça ısıtır ise harcadığı yakıt daha ekonomik olur.

En Az Yakan Kombi Markası | Uzmanlar Tesisat

En Az Yakan Kombi Markası | Uzmanlar Tesisat

Kombinin az yakıt tüketmesi sadece kombi merkezli bir durum olmadığı için bu ifadenin çok isabetli olmadığı söylüyoruz.

  • Kombi çok iyi bir marka olsun hatta yoğuşmalı olsun eğer evde izolasyon sorunu var ise kombi çok yakacaktır.
  • Kombiyi piyasada bilinen en iyi marka model olarak aldınız. Eğer tesisatta ters bağlantılar var ise tesisatta çok fazla ve gereksiz dirsek kullanıldıysa kombi ne yapsın. Eğer tesisatta bu sorunlar giderilmez ise kombi nasıl az yakıt tüketecektir. Böylesi bir durumda kombi iyi değil demek ne kadar reel ve insaflı olur.
  • Kombi istenilen güçte iken petek vanalarından reglaj ayarları yapılmamış ise kombi bakımlarını yaptırmamış iseniz kombi nasıl az yakacak sormak lazım.
  • Yıllık bakımları ihmal edilen kombi ne kadar süre size tasarruflu ısınma imkanı sunacaktır.
  • Periyodik olarak tıkanan petek kanalları temizlenmez ise kombi sıcak suyu gönderse de petek kanallarında sıcak su dolaşımda bulunmayacaktır. Dolaşımda bulunamayınca petek ortamı istenilen şekilde ısıtamayacak ve sorumlusu yine kombi mi olacak.

En Az Yakan Kaliteli Kombi Modeli Yoğuşmalı Kombi midir?

En iyi kombi en az yakan kombidir, az yakan kombi kaliteli kombi markasıdır. Az yakan yoğuşmalı kombi, en taaasarruflu kombi denebilir. Yoğuşmalı kombilerin hermetik kombilere göre daha az yaktığı bir gerçektir. Ancak yukarıda madde madde sıraladığımız durumlar dikkate alınmalıdır. Bütün şartlar sağlandığında yoğuşmalı kombi yakıt anlamında daha az yakıt tüketir. Nedeni ortaya çıkan atık buharı tekrar geri dönüşüm şeklinde sisteme dahil ederek güç harcamadan sisteme kazandırır.  Bu sayede ısı tasarrufu elde edilir ki bu durum faturalara da yansır.

 En iyi az yakan kombi diyerek başka bir şey araştırmayıp kombi alan müşterilerde vardır. Kimi kombinin yakıtını, kimi kombinin büyük küçük olmasını, kimi garanti kapsamını önemser. Neticede her kişi kendince bir sebep doğrultusunda kombi alır.

Benzer Gönderiler: