Tesisatçı 581 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Merkezi sistem kalorifer petek temizliği yada merkezi ısıtma sistemi temizliği periyodik olarak yapılan binalarda, ısıdan tasarruf edilir. Merkezi ısıtma sistemi sitelerde, merkezi sistem kalorifer temizliği, merkezi sistem filtre temizliği ve ana kolon bakımı ile tasarruflu ısınma sağlanır.

Merkezi ısıtma sistemi petek temizliği, merkezi sistem kalorifer temizliği ile kalorifer peteklerin kanallarında oluşan tıkanıklıklar giderilir. Bu sayede sıcak su peteğin bütün kanallarında hızlı dolaşır ve hızlı ısınma gerçekleşir. Tazyikli suyla petek iç temizliği petek temizleme ile boru içlerinin temizliği, merkezi ısıtma petek temizliği merkezden kazan dairesinden yapılır. Merkezi sistem temizleme, ilaçlı kalorifer merkezi temizleme yapıldığında merkezi sistem filtre temizliği de yapılır. Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor ise merkezden yapılacak uygulama ile tüm daire petekleri temizlenebilmektedir.

 Merkezi Sistem Kalorifer Petek Temizliği 

Merkezi sistemde petek temizliği yapılır mı sorusunun devamında buna neden ihtiyaç duyulduğu da kendiliğinden ortaya çıkar.  Çünkü; merkezi sistem petek ısınmıyor, merkezi sistem kazan bakımı veya  merkezi sistem petek suyu boşaltma ile ısınma ne derece iyileşir soruları da yanıt beklemektedir. Merkezi sistem kalorifer petek temizleme kazan dairesinden yapılan tüm daireleri kapsayan bir işlemdir.

Merkezi kat kalorifer petek temizliği,  merkezi sistem petek ısınmıyor şikayetleri üzerine gündeme alınır. Aslında olması gereken bu tarz şikayetler oluşmadan merkezi sistem kazan dairesi bakımı ve kalorifer petek bakımlarının yapılmasıdır. Çünkü, merkezi sistemde su sirkülasyon görevini yapan pompaların dişlileri kirli partikül olan su nedeni ile yıpranır. Kazan dairesinde bulunan bu pompalar büyük ve pahalı pompalar olduğu için arıza yapması büyük maliyetleri beraberinde getirir.

Merkezi Sistem Kalorifer Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Merkezi Sistem Kalorifer Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Oysa yıllık merkezi sistem kalorifer petek temizliğini yaptırmış olsak hem fatura düşü gelecek hem de ansızın ortaya çıkacak pompa arızalarının da önüne geçmiş oluruz. Merkezi sistem kalorifer radyatör petek bakımları daire başı yüksek maliyet gerektiren bir uygulama da değildir. Kaldı ki, eğer kış ortasında petekler ısınmaz ise daire sakinleri mağduriyet yaşayacaktır. Bu mağduriyeti gidermek için anında bu hizmeti alacağınız birilerini arama stresi yaşamayın. Dairelerde insanlar kış ortasında soğukta kalmasın. Siz kış gelmeden düzenli merkezi sistem kalorifer petek bakımlarını yaptırın rahat edin.

Merkezi Sistem Bakımı 

Yönetimin alacağı karar ile yapılması planlanan yıllık bakımlar önceden ilan edilir. Bu sayede yapılacak kalorifer petek temizliğinin daire başı maliyeti ve ne zaman yapılacağı bildirilir.

Merkezi sistem kazan bakımı, merkezi sistem filtre temizliği ve merkezi sistem tesisat temizleme ile olası arızalarında önüne geçin. Özellikle kazan dairesinde bulunan pompalar ve diğer parçalar pahalı olduğu için bakımları şarttır. Bu parçalarda arıza olması yüksek maliyetler gerektiren bir tablo ortaya çıkardığı için yıllık bakımlar ve düşük maliyetler ile bu durumun önüne geçilir.

Merkezi sistem kazan bakımı işi bilen uzmanına yaptırılmalıdır. Ortak kullanımın esas alındığı bu sistemde bir sorun olması demek merkeze kazan dairesine bağlı bütün dairelerin mağdur olması demektir. Bu durum göz önüne alındığında kazan dairesi bakımının önemi daha da artmaktadır. “Merkezi sistem kalorifer petek temizliği” başlıklı yazımız için yararlı diyorsanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: