Tesisatçı 920 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Termostatik vana montajı için gerekçeniz nedir ya da neden termostatik vana taktırıyorsunuz. Eğer evde oda termostatı var ise termostatik vanaya çok da gerek yoktur. Termostatik radyatör vana montajı bilinçli yapılmalı, termostat kafası yere paralel olmalıdır. Merkezi sistemde termostatik vana gerçekten ihtiyaçtır. Termostatik vana fiyatları, markaya göre değişmektedir. Taktırmanızı önereceğimiz vanalar, Eca termostatik vana, danfoss termostatik vana, vailant termostatik vana şeklindedir.

Yakıt tasarrufu yapmak ve peteklerin gereksiz şekilde yakıt tüketimini önlemek amacıyla Termostatik Vana Montajı yapan tesisatçı ile iletişime geçmelisiniz. Termostatik vana nasıl takılır, termostaki vana ve radyatör vanası montajı veya termostatik vana kaçta olmalıdır? Bu konuda servisimizden destek alarak sağlıklı bir iş yaptırabilirsiniz.

Termostatik vana ve radyatör vanası montajı termostatik vana kullanımı diğer taraftan termostatik vana kırıldı veya termostatik vana kafası çıktı gibi arızalarda değişim en kalıcı çözümdür.

Neden Termostatik Vana Taktırmalıyım? Termostatik Vana Montajı

Oda sıcaklığına göre ayarlanan vana termostatik Vana Montajı yapan tesisatçı çağırarak yakıt giderlerinizi düşürebilirsiniz. Bu şekilde evinizi daha homojen şekilde ısıtmanız da mümkündür. Termostatik vana uzman kişiler tarafından takılırsa bunun bütün avantajlarından yararlanabilirsiniz. Termostatik vana otomatik şekilde pimi iterek gelen sıcak suyun akışını, debisini kontrol altında tutar ve ayarladığınız sıcaklıkta petekler ısı yaymaya başlar. Bu şekilde yakıt gideriniz gözle görünür şekilde azaltılabilir.

Termostatik Vana Montajı - Termostatik vana nasıl takılır?

Termostatik Vana Montajı

Kombi yüksek derecede çalışıp ortamı çok iyi ısıttığında camları açmak zorunda kaldığımız olmuştur. Böyle bir tabloda kombi ekonomik ayarda çalışacağına,  cam açıldığı için kombi tekrar soğuyan ortamı ısıtmaya çalışacaktır. Bu durumda yakıt tüketimi artacaktır. Termostatik vana takıldığında ise ortam istenilen ısıya, ayarladığınız ısıya geldiğinde otomatik olarak sıcak su debisini düşürdüğü üçün sıcaktan bunalmadan konforlu ısınırsınız.

Hem sıcaktan bunalmayacaksınız, hem fazla yakıt tüketmeyeceksiniz hem de camlar açıldığında üşümeyeceksiniz. Termostatik vana ideal sıcak ortamları oluşturup sıcaklığı istenilen düzeyde tutar.

Termostatik Vana Nasıl Takılır?

Termostatik radyatör vanası montajı yapılırken en başta termostatik vana yere paralel olmalıdır. Termostatik vana dereceleri istenilen düzeyde ayarlanabilir olduğu için termostatik vana değişimi gerekli görülür. Termostatik Vana Montajı yapan tesisatçı bu konuda bilgili olduğundan vanayı peteğe kafası yere paralel gelecek şekilde montajını yapar. Vananın dik olarak monte edilmesi halinde ısı aşağıdan yukarıya yükseldiğinden vananın ızgaralarından geçmediğinden oda sıcaklığı doğru ayarlanmaz. Termostatik vana takılması sırasında vana ve sensör ayrı monte edilir. Bu şekilde vananın daha iyi görevini yapması sağlanır. Dolayısıyla kalorifer tesisatı daha verimli kullanılabilir.

  • Termostatik vana takılırken vananın görevini yerine getirebilmesi için akış yönüne bakılmalı su akış yönüne uygun montaj dikkat edilmesi gereken hususlar arasında önemli bir yere sahiptir.
  • Termostatik vana etrafı kapalı olmamalı ki hava akışı engellenmesin ve görevini sağlıklı yerine getirsin.

Termostatik Vana Montajı yapılınca uyulması gereken  kurallara uyulur ve istenilen şekilde istenilen yere takılır ise faydasını görürsünüz. Kullandıkça oda sıcaklığının istenilen düzeyde tutulması gereksiz yakıt tüketiminin de önüne geçer. Birde termostatik vana için seçiminiz kaliteden yana olsun ki beklediğiniz faydayı göresiniz. Termostatik vana kırıldı, termostatik vananın kafası çıktı gibi durumlarda da tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: