Tesisatçı 1660 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su vanası, şebekeden gelen ve sürekli tesisatta kullanıma hazır halde bulunan suyun kontrolünü sağlar. Farklı su vanası modelleri, su vanası çeşitleri, küresel kollu tesisat vanası, plastik su vanası gibi su vanası başlığı ile karşımıza çıkar.

Su borusu patladı su vanası kapanmıyor diyorsanız sıkıntılı bir durumda olduğunuz aşikardır.  Zira su vanasının çalışıp çalışmadığını veya ne tarafa açılır ne tarafa kapanır hususunu bilmiyorsanız hatta daha kötüsü su saatinin yerini bilmiyorsanız bu size pahalıya mal olabilir.

Su borusu patladığında en hızlı çözüm su vanasını kapatarak zarara uğramadan o anda müdahale etmiş olursunuz. Daire dışı su vanaları,  su saati  su vanaları ne tarafa açılır,  su vanaları tamir ve montajı ve  su vanaları ile ilgili bir sorun olduğunda Uzmanlar Tesisattan yardım alın.

Su vanası tamir ve montajı

Tatile Giderken Dikkat Su Vanası  Kapatılmalıdır.

Su Vanası | Uzmanlar Tesisat

Su Vanası | Uzmanlar Tesisat

Tatile gidiyorsunuz ve evinizi de güvence altına almak zorundasınız. Siz eğlenirken evinizde güvende olsun. Tatil dönüşü kötü sürprizlerle karşılaşmayın. Tatile giderken dikkat su saati vanasını kapatın. Bu önlem en başta almanız gereken bir tedbirdir. Su vanasını tatile giderken kapatırsanız, olası su kaçaklarından, tıkanıklık gibi sorunlardan, musluk akıntılarından korunmuş olursunuz. Su vanası kapatılmadığı zaman tesisatınızda bir boruda sızıntı olduğunda, evinizin ne hale geleceğiniz siz düşünün. Musluk contası aşındığında damlatan bir musluk yüzünden eviniz ne hale gelecek. Bu nedenle tatile giderken dikkat su vanasını kapatın diyoruz. Su saati vanasını kapatın, olası tesisat sorunlarından korunun.

Tatile gitme heyecanı ile evinizi ihmal etmemelisiniz. Huzurlu bir tatil demek her türlü önlemi almış olmanız demektir. Tatile giderken dikkat su vanasını kapatın, bunu yapmak evinizi korumaya almak demektir. Su baskınlarından, su kaçaklarından, sızıntılardan korunmuş olursunuz. Tatil bitti eve dönerken kara kara düşünmek zorunda kalmazsınız. Biliyorsunuz ki tatile çıkmadan su vanasını kapatmıştınız. Evinizde su kaçağı olması olanaksız, musluk akıtamaz.

Su vanası ne tarafa açılır ve su saatinin vanası ne tarafa kapanır?

Su saati vanası ne tarafa açılır sorusun cevabı, saat yönünün tersine olacaktır. Su patlağı olduğunda o anda panikle ne yapacağımızı şaşırmadan  su saati vanasını açtığımız yön tersine yani saat yönünde kapanır. Acil durumlarda kapanma sağa doğru olmasındaki amaç daha hızlı kapanmasının sağlanmasıdır. Hareket kaabiliyeti sağa doğru daha rahat olmaktadır. Kafa karışıklığına mahal vermemek adına, belirmek istedim. Su sayacı ifadesi ile su saati ifadesi eş değerdir. Plastik su vanası göbeği arızası olduğu için su saati vanası kapanmıyor, su saati vanası nasıl açılır veya şiber vana gibi uzayıp giden ve aklınıza takılan soruları bizlere sorun.

Benzer Gönderiler: